Eutelsat ve Eser Telekom’dan önemli anlaşma

 

Eutelsat ve Eser Telekom, Tooway internet hizmetinin Türkiye ve komşu ülkelerde sunulması için anlaştı.

Eutelsat Communications, genişbanttaki alt kuruluşu Skylogic’in Eser Telekom ile 5 milyon Euro değerinde 3 yıllık bölgesel distribütörlük anlaşması yaptığını duyurdu. Bu anlaşma ile Skylogic ve Eser Telekom, yeni nesil Tooway uydu genişbant servisini Türkiye, Irak, Gürcistan ve Azerbaycan’a ulaştıracak.

Eser Telekom, Eutelsat’ın KA-SAT uydusu üzerinden sağlayacağı Tooway yüksek hızlı genişbant internet servisini karasal ağ hizmetinden yararlanamayan şirketlere ve son kullanıcılara ulaştıracak. Eser Telekom, aynı zamanda yerel yönetimlerle de işbirliği yaparak tüm kullanıcıları kapsayacak şekilde KA-SAT tabanlı yaratıcı çözümler geliştirmeyi de planlıyor. Eser Telekom ile yapılan bu anlaşma KA-SAT hizmetinin kullanılacağı Türkiye, Irak, Gürcistan ve Azerbaycan’ı kapsayan ilk ve en büyük distribütörlük anlaşması.

Tooway uydu genişbant servisi, kısıtlı genişbant çözümüne sahip bölgelerde Eser Telekom müşterilerine hızlı, güvenilir ve uygun maliyetli internet bağlantısı sağlarken; internetten indirme hızını 10 Mbps’e, yükleme hızını ise 4 Mbps’e çıkarıyor. Kullanım ekipmanları küçük bir uydu anteni ve ethernet yolu ile PC’ye bağlı bir modem olan Tooway servisi, telefon hattına bağımlı kalmadan müşterilerine internet erişimi sağlıyor.

Eser Telekom Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Sönmezalp, Eutelsat’ın KA-SAT uydusu ile sunulan Tooway servisi konusunda Skylogic ile yapılan bölgesel anlaşmanın önemini belirterek şunları söyledi: “Anlaşma ile Eser Telekom Türkiye genelinde uydu üzerinden genişbant internet servisi konusunda tedarikçi rolünü daha da güçlendirerek artıracak. Bunun yanı sıra yerel ortaklarımızla işbirliği içerisinde Irak, Gürcistan ve Azerbaycan’daki faaliyetlerimizi hızlı ve etkili bir şekilde genişletmemizi de sağlayacak.”

Skylogic CEO’su Arduino Patacchini ise anlaşma ile ilgili olarak şunları söyledi: “Tooway, Eser Telekom’un müşteri kitlesinin genişbant hizmetine en hızlı şekilde ulaşma beklentisine cevap verebilecek en ideal genişbant servisi. Devrim niteliğindeki KA-SAT uydusundan sağlanan internet servisinin bölgedeki ilk ana distribütör ortağı olan Eser Telekom ile Türkiye ve komşu ülkelerde birlikte çalışacak olmaktan dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz. Bölgeye kapsamlı bir dijital ortam sağlanması yolunda katkı sağlayacak bu işbirliğinin uzun soluklu olmasını arzu ediyoruz.”

 

 

Kaynak:

Eutelsat ve Eser Telekom’dan önemli anlaşma

Eutelsat ve Eser Telekom, Tooway internet hizmetinin Türkiye ve komşu ülkelerde sunulması için anlaştı.

BAYİMİZ OLUR MUSUNUZ?

Türksat Uzaynet, uydudan Internet servisi ile tüm Türkiye kapsamında hizmet vermektedir.

Müsterilerinin ürünü aldığı yerden desteğini ve kurulum hizmetini alabileceği geniş bir ağa sahiptir. Sizde aramıza katılmak ister misiniz?

Bayi Başvuru Formu

HAKKIMIZDA

Türksat - UzayNet, Eser Telekom'un uydu internet hizmetleri markası olup Türkiye ve Dünya üzerinde erişimin olmadığı her noktaya internet sağlamayı hedeflemektedir. Eser Telekom, kurulduğu 1978 yılından beri Türkiye'nin telekomünikasyon alanındaki öncü şirketlerinden birisi olmuştur ve olmaya devam etmektedir. Devamı >>

İLETİŞİM

ESER TELEKOMÜNİKASYON SAN. VE TİC. A.Ş.

Satış Tel. : +90 800 603 00 00
Satış E-Mail : satis@esertelekom.com.tr
Teknik Destek: +90 800 603 00 00
T.D. E-Mail : destek@esertelekom.com.tr

Ulusoy Plaza Kızılırmak Mahallesi 53.Cadde 1450.Sokak No:9 Daire:52 06510 Çukurambar / Ankara