Eser Telekom Yönetim Kurulu Üyesi Sönmezalp, bu yıla ilişkin hedeflerini Tooway sistemi üstüne kurduğunu söyledi.

Eser Telekom Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Sönmezalp, sektöre uydu telekomünikasyon, toptan ses, kurumsal ses ve internet hizmeti sunan firmalarının geniş bant internet hizmeti vermeye başladığını da açıkladı.

Sönmezalp, 2011 yılında Skylogic firması ile imzalanan geniş kapsamlı bölgesel işbirliği sözleşmesi kapsamında Türkiye, Gürcistan, Irak ve Azerbaycan’da Eutelsat Ka-Sat uydusu üzerinden Tooway geniş bant uydu internet hizmeti vermeye başladıklarını belirterek, “Ülkemiz ve bahsi geçen diğer ülkelerdeki kurumsal ve bireysel son kullanıcılar karasal şebeke erişiminin olmadığı veya kısıtlı olduğu bölgelerde Tooway hizmetimiz vesilesiyle, mevcut uydu çözümlerine kıyasla çok daha hesaplı ücretlerde 10 Mbps / 4 Mbps hıza erişen genişband internet erişim imkânına sahip oldu” dedi.

Eser Telekomu’un bu yıla ilişkin hedeflerini Tooway sistemi üstüne kurduğunu anlatan Sönmezalp, “Bu yıl Tooway geniş bant internet hizmetini Türkiye’de ve çevre ülkelerde kurumsal ve bireysel pazarda yaygınlaştırmak istiyoruz. Ayrıca uluslararası toptan ses hizmetleri sunduğumuz yurtiçi ve yurtdışı operatörler ile mevcut iş hacmini büyütmek ve yeni bölgesel ara bağlantılar kurarak kurumsal ses ve internet hizmetlerindeki pazar payımıza artırma hedefimiz bulunuyor” aktarımını yaptı.

Firmalarının 1978 yılından beri sektöre hizmet verdiğini anlatan Sönmezalp, 1996 yılı sonuna kadar gerçekleştirilen projeler ve yurtdışındaki belli başlı telekomünikasyon cihazları üreticilerinin temsilciliğini yaptıklarını hatırlattı. Bu dönemde yapılan projelerden örnekler veren Sönmezalp, 2 milyon 600 bin abonelik  telefon şebekesi projesi, 670 bin abonelik kablo TV şebeksi projesini firmanın işleri arasında sıraladı.

1996 yılı sonunda Ankara’da ilk uydu yer istasyonunu kurarak, telekomünikasyon alanında işletmeci olarak faaliyete geçtiklerini anlatan Sönmezalp, “Bu tarihte, Türk Telekom’la Gelir Paylaşımı esasına göre Uluslararası Uydu Hizmetleri vermeye başlayan Eser Telekom, 1998-2005 yılları arasında Türkiye’deki tüm üniversitelerin oluşturduğu Ulusal Akademik Network’un (ULAKNET) Avrupa Akademik Network’e (GEANT) uydu üzerinden bağlantısını sağladı.  Bugün itibarıyla Ankara merkez olmak üzere İstanbul ve İzmir ofislerinde faaliyetlerimiz sürüyor” aktarımını yaptı.

 

Kaynak:

Eser Telekom, genişbant uydu internet hizmeti veriyor.

Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Sönmezalp’in www.istekobi.com.tr röportajı.

BAYİMİZ OLUR MUSUNUZ?

Türksat Uzaynet, uydudan Internet servisi ile tüm Türkiye kapsamında hizmet vermektedir.

Müsterilerinin ürünü aldığı yerden desteğini ve kurulum hizmetini alabileceği geniş bir ağa sahiptir. Sizde aramıza katılmak ister misiniz?

Bayi Başvuru Formu

HAKKIMIZDA

Türksat - UzayNet, Eser Telekom'un uydu internet hizmetleri markası olup Türkiye ve Dünya üzerinde erişimin olmadığı her noktaya internet sağlamayı hedeflemektedir. Eser Telekom, kurulduğu 1978 yılından beri Türkiye'nin telekomünikasyon alanındaki öncü şirketlerinden birisi olmuştur ve olmaya devam etmektedir. Devamı >>

İLETİŞİM

ESER TELEKOMÜNİKASYON SAN. VE TİC. A.Ş.

Satış Tel. : +90 800 603 00 00
Satış E-Mail : satis@esertelekom.com.tr
Teknik Destek: +90 800 603 00 00
T.D. E-Mail : destek@esertelekom.com.tr

Ulusoy Plaza Kızılırmak Mahallesi 53.Cadde 1450.Sokak No:9 Daire:52 06510 Çukurambar / Ankara